УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Андрей Герус
Андрей Герус
Народный депутат Украины

Блог | Бізнес "по-українськи": за рахунок кого погасять борги "Л/ДНР"

електроенергія, Німеччина

Борги за електроенергію, спожиту в ОРДЛО, склали 11 млрд грн. Кому доведеться за це платити?

Україна припинила поставки е/е на тимчасово окуповані території. Міністр енергетики сказав, що відновлення подачі буде після погашення боргів, а заступник міністра з питань ТОТ сказав, що борги там близько 11 млрд грн.

Давайте будемо реалістами, всі ті 11 млрд грн споживачі на НКТ не погасять ніколи. А щоб перейти до нової моделі ринку, такі борги мають бути врегульовані. Як же це буде?

Ще у лютому-березні 2016 року у НКРЕКП пройшла нарада, щодо врегулювання заборгованостей за спожиту е/е (вже тоді борг НКТ був близько 7 млрд грн, а всього - 27 млрд грн.). За підсумками нарад була розроблена концепція відповідного законопроекту.

Читайте: Ізоляція "Л/ДНР": Росія сама себе перехитрила

Тут коротко підсумую за рахунок чого у розумінні цієї концепції має відбуватися погашення боргів. Отже:

а) 5 млрд грн - субвенції та дотації з Державного бюджету;

б) 6,4 млрд грн - списання боргу споживачів/боржників перед держ. банками (і подальше списання рефінансування НБУ);

в) 6 млрд грн - списання податкових зобовязань перед бюджетом

і націкавіше!

г) 10 млрд грн - цільова надбавка у тариф всім споживачам (як варіант через введення РАБ-тарифів).

Таким чином, згідно з концепцією голови НКРЕКП п.Д.Вовка планувалось борг 27,4 млрд грн закрити за рахунок держ. бюджету (платників податків) та додаткового підняття тарифу для усіх споживачів.

Презентація відповідної концепції

Звісно, коли деякі підприємства побачили таку концепцію, що їх борги може закрити держ. бюджет та інші споживачі, то з березня 2016 року взагалі перестали платити за е/е. Незважаючи на те, що "зареєстровані на території України та діють згідно українського законодавства". І жила така схема-шара аж до недавніх подій. Такий бізнес "по-українськи".

Які ж це підприємства? Чи може за е/е не платили ті, життя яких значно покращилось минулого року? Про це, з цифрами та фактами - наступного разу.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...