УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Блог | Запровадження абонплати за газ - правильне

Запровадження абонплати за газ - правильне

Про абонплату за газ.

Підсумок вчорашнього (саме вчорашнього!) дня - НКРЕ потрібно негайно розігнати.

Кілька слів про історію питання і його логіку.

Багато десятиліть з політичних міркувань в СРСР і в пострадянській Україні тарифи на комунальні послуги були занижені. В рази, а часом - у десятки разів.

Це призводило до низької якості цих послуг, до використання надлишкових послуг (чого б не користатись, як вони дармові) і до величезних дотацій з бюджету тим підприємствам, які ці послуги надавали.

Дотації з бюджету, самі розумієте, створювали величезну годівницю для корупціонерів.

Читайте: 8 причин для відставки НКРЕКП

Додатковий негатив. Збитковість компослуг робила увесь цей сектор економіки іневестиційно непривабливим. Хоча насправді, саме тут мав би відбуватись інвестиційний бум - послугами користуються усі і увесь час. При цьому рівень оплат стабільно високий.

Аби подолати "політичну доцільність" занижених тарифів і корупційну складову бюджетних дотацій був утворений НЕЗАЛЕЖНИЙ орган - НКРЕ. Його головне і єдине призначення - затверджувати тарифи на компослуги НЕ НИЖЧЕ іх собівартості. І не допускати рентабельності вище певної межі (не знаю, як зараз, але кілька років тому для води і тепла максимальна планка рентабельності складала 12%).

Що відбулося сьогодні? Наш "незалежний" регулятор, наплювавши на своє призначення і на економічні обґрунтування, на виконання політичних забаганок Прем'єра і Президента, зупинив своє ж рішення.

Значить, він не є незалежним. Отже, підлягає розпуску.

Якщо він на догоду Гройсману і Порошенку всупереч економіці зменшує тарифи, то можна припустити, що так само на догоду ім, всупереч економіці, він тарифи і завищує?

І мене зараз не цікавить, чи правильною була абонплата. Я говорю про принцип.

Якщо в нас тарифи визначають Прем'єр з Президентом, то хай вони іх і вводять в дію своїми указами. А півтисячі співробітників НКРЕ нехай перейдуть в реальний сектор економіки робити щось корисне. Я вже два місяці шукаю головного енергетика на завод.))

П.С. Запровадження абонплати за газ вважаю правильним (як принцип). Ми маємо платити за наше право і можливість у будь-який момент скористатися послугою, яка подається до нас через мережі. Так, як ми платимо за інтернет, мобільний зв'язок тощо.

Інша справа, що на розмір цієї абонплати має бути зменшена ціна самого газу.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...