newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

У Києві відкрито новий автовокзал "Видубичі". Фото

6,3 т.
У Києві відкрито новий автовокзал 'Видубичі'. Фото

23 серпня 2012 року у столиці впроваджено в експлуатацію новозбудований автовокзал "Видубичі", який здатен щодоби обслуговувати понад 20 тисяч пасажирів. Урочисте відкриття автостанції відбулося за участі Прем’єр-міністра України Миколи Азарова, заступника Міністра інфраструктури – керівника апарату Володимира Корнієнка, генерального директора Укрзалізниці Володимира Козака, начальника Південно-Західної залізниці Олексія Кривопішина та керівництва КМДА.

Микола Азаров відзначив важливість будівництва інфраструктурних об'єктів, передусім - у столиці. За його словами, здача в експлуатацію станції "Видубичі" - це один з етапів спорудження залізнично-автомобільного мостового переходу через річку Дніпро у Києві. "Не пізніше 14 жовтня буде відкрито весь комплекс автостанціі, включаючи дорогу з Дарницького мосту", - сказав Прем'єр-міністр .

Новий автовокзал споруджено в рамках проекту будівництва залізнично-автомобільного мостового переходу через р. Дніпро у м. Києві (з підходами) на залізничній дільниці Київ-Московський-Дарниця. Комплекс автостанції "Видубичі" розміщено у районі однойменної станції метро у Голосіївському районі Києва, у зоні Видубицького транспортного вузла, на перетині Наддніпрянського шосе та Саперно-Слобідської вулиці. Загальна території автостанції складає 4,26 га. Саме завдяки такому зручному розташуванню – безпосередній близькості станції метрополітену, залізничних платформ "Видубичі" та "Видубичі-Трипільське", а також курсування "Міської електрички" автостанція й зможе обслуговувати понад 20 тис. пасажирів на добу.

Видео дня

За словами заступника Міністра інфраструктури Володимира Корнієнка, залізничники зробили ще один подарунок для киян. "Вокзал розташований на перетині декількох транспортних потоків - метрополітену, приміських поїздів, міської електрички та власне зупинки автотранспорту. Сьогодні звідси можна потрапити у будь-яку точку Киева", - сказав Володимир Корнієнко. Він зазначив, що автовокзал здатен обслуговувати всю південну частину Києва. "Це буде один з найзручніших автовокзалів столиці", - підкреслив він.

Власне сама будівля автостанції площею 2 740,0 м2 - двоповерхова: на першому розташувалися основні службові, адміністративні, побутові приміщення та приміщення загального громадського призначення. Автовокзалів має 5 квиткових клас, медпункт, кімнату матері та дитини, розміщено інформаційні табло та розклад руху. Вже відсьогодні автоперевізники можуть розпочинати рейси з автостанціі, а власне весь комплекс автостанцій запрацює після завершення будівництва тонелю та залізничної естакади. Як зазначив начальник Південно-Західної залізниці Олексій Кривопішин, автостанція "Видубичі" - другий за потужністю після Київ-Пасажирського пересадочик вузол.

Конструкція будівлі каркасна, виготовлена з використанням металевих елементів та легких матеріалів фасаду, що забезпечують надійність, відповідність сучасному архітектурному стилю, й це, зокрема, дозволило залізничникам швидко збудувати автостанцію.

Також у рамках будівництва виконано благоустрій привокзальної території. Збудовано майданчики з перонами та навісами для розподілу відповідних пасажиропотоків на міські, приміські та рейси дальнього сполучення.

Довідка

Загалом за час будівництва автостанції виконано: бетонування 175 м3 стін та плити перекриття підвального приміщення, влаштування 308 м3 залізобетону фундаментів каркасу, 54м3 бетону плити перекриття другого поверху, змонтовано 196 т металоконструкцій каркасу будівлі, 2548 м2 металоконструкцій покрівлі та змонтовано 2100 м2 елементів фасаду. Разом з тим виконано благоустрій привокзальної території (заасфальтовано 7568 м2, вимощено 4859 м2 ФЕМ тротуарів).

У Києві відкрито новий автовокзал "Видубичі". Фото

У Києві відкрито новий автовокзал "Видубичі". Фото

У Києві відкрито новий автовокзал "Видубичі". Фото

У Києві відкрито новий автовокзал "Видубичі". Фото

У Києві відкрито новий автовокзал "Видубичі". Фото

У Києві відкрито новий автовокзал "Видубичі". Фото