newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

У Кабміні розповіли, як зміниться грошове забезпечення інвалідів

9,2 т.
Виплати інвалідам

Підвищення в Україні соціальних стандартів з 1 грудня 2016 року, а також ухвалення Верховною Радою законопроекту №5130 про підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн, передбачають перегляд грошового забезпечення інвалідів на їхню користь.

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева під час засідання уряду 14 грудня.

Зокрема, за його словами, з 1 січня 2017 року встановлено новий розмір щомісячної страхової виплати потерпілим від нещасних випадків на виробництві, професійних захворювань, у яких цей розмір менший розміру мінімальної зарплати в перерахунку на 100% втрати працездатності на рівні розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 грудня 2016 року (1600 грн. — Ред.) з урахуванням ступеня втрати працездатності.

Видео дня

Також законом №5130 пропонується для 67 тис. потерпілих на виробництві, розмір страхової виплати яких в перерахунку на 100% втрати працездатності становить менше мінімальної зарплати, здійснювати, виходячи з мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 грудня 2016 року з урахуванням відсотку втрати працездатності.

Окремо Рева зосередився на питанні пенсійного забезпечення осіб з інвалідністю.

"Зараз розмір пенсії залежить від тривалості страхового стажу та величини заробітку, з якого сплачувалися страхові внески. При цьому мінімальний розмір пенсії встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, при умові, що в особи є необхідний страховий стаж — 25 років для чоловіків або 20 років для жінок, якщо пенсія призначена до 1 жовтня 2011 року, або 35 років для чоловіків і 30 років для жінок, якщо пенсія призначена після цієї дати", — підкреслив міністр.

Він зазначив, що з 1 грудня збільшено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 1130 до 1247 гривень. У зв'язку з цим органами Пенсійного фонду України проведено перерахунки пенсій непрацюючим пенсіонерам з урахуванням нового розміру прожиткового мінімуму.

Для пенсіонерів, які після призначення пенсій продовжують працювати, такий перерахунок буде проводитися після звільнення з роботи з урахуванням прожиткового мінімуму, встановленого на дату звільнення.

Водночас працюючим пенсіонерам надано право на перерахунок пенсій через кожні два роки за відсутності повних двох років роботи через 24 календарні місяці за заявою пенсіонера.

Рева нагадав, що постановою Кабміну від 16 листопада 2016 року №836 внесено зміни до порядку проведення індексації грошових доходів населення, відповідно до яких уточнено механізм нарахування індексації страхових виплат для осіб, які потерпіли внаслідок нещасного випадку на виробництві та одночасного отримання пенсії. Визначено, що коли така особа одночасно з щомісячною страховою виплатою отримує пенсію, і відбувається підвищення її розміру, то сума індексації страхових виплат не зменшується на суму підвищення пенсії.

"В умовах підвищення споживчих цін прийняття цієї норми забезпечить зменшення соціальної напруги серед потерпілих осіб, які одночасно отримують страхові виплати і пенсії", — резюмував голова Мінсоцполітики.

Як повідомляв "Обозреватель", з 1 грудня прожитковий мінімум на одну людину в розрахунку на місяць підвищено з 1399 грн до 1544 гривень. При цьому для основних соціальних і демографічних груп населення прожитковий мінімум з 1 грудня зросте таким чином: для дітей у віці до 6 років — з 1228 грн до 1355 грн, для дітей у віці від 6 до 18 років — з 1531 грн до 1689 грн, для працездатних осіб — з 1450 грн до 1600 грн, для осіб, які втратили працездатність, — з 1130 грн до 1247 гривень. Також з 1 грудня місячна мінімальна зарплата становить 1600 гривень.