УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Володимир Рябошлик
Володимир Рябошлик
Заступник міністра економіки у відставці

Блог | Е-декларування всіх українців - чергова "бульбашка"?

декларування

Пропозиція впроваджувати е-декларації для всіх громадян України - це продовження політики імітації діяльності. На такі пропагандистські бульбашки як, скажімо, міністри-іноземці або боротьба з корупцією, вони, як кажуть, видохлися, і дурити народ такими гаслами неможливо. На фоні того, що ніяких, скажімо так, цивілізованих дій стосовно олігархів у нас не застосовується, тому що самі себе зачіпляти вони ніколи не будуть, то імітуються такі додаткові контролі.

На сьогоднішній день громадяни України заповнюють декларації, починаючи з певного порогу своїх доходів. Типова така бюрократична поведінка – влаштувати ще більше писанини і дати народу теми для обговорення. Але все це такі "пустишки". Все відбувається на фоні того, що ніяких цивілізованих - я не кажу надзвичайні дії, типу, щоб олігархи добровільно скинулись по мільярду, - дій проти олігархів не застосовується.

Два таких самих яскравих приклади. В Україні самий низький податок на дивіденди, і невипадково, що у багатьох депутатів Верховної Ради головна стаття доходів – це дивіденди, тому що вони найменше оподатковуються, і в готівку найвигідніше виводити саме їх.

Читайте: Новый цикл экономического мировоззрения мира

Потім – у нас єдина в світі держава, де податок на майно стягується з голого квадратного метра. Хатини оподатковуються однаково з палацами – і це копійки для проформи. У всьому світі оподаткування ведеться від вартості житла. У всій українській владі 25 років на це наклали табу. Для проформи введений податок на голий квадратний метр, що начебто ми в Європі, а фактично і близько цієї ситуації не спостерігається, зрозуміло в чиїх інтересах.

Якщо запровадити нормальний європейський чи американський податок на житло, то по-перше, буде дохід у бюджет близько 50 млрд грн. По-друге, він традиційно надходить у місцеві бюджети, а в Чехії деякі місцеві громади повністю забезпечені цим податком. Це якраз матеріальна основа розмов про місцеве самоврядування, інакше це просто пустий звук.

Наступне – ніяких дій стосовно повернень капіталів Януковича. І на це зав’язані всі наші проблеми. Чому у нас такий обвальний курс гривні? Бо долари вкрадені, і ніхто не ворушить пальцем, щоб їх повернути. Була парадоксальна ситуація, що одразу після Євромайдану в світі були заарештовані всі рахунки Януковича і його оточення, а потім виявилось, що Україна ніяких претензій на ці капітали не виставляє. Їх просто повернули, Захід відверто потискав плечима і ще раз подивувався на нашу державу.

Читайте: Україна балансує між другим і третім світом

І власно кажучи, оті п’ятаки, які зараз підкидаються по лінії валютного фонду – це рівно настільки, щоб не було дефолту. Я можу гарантувати, що в Україні дефолту ніколи не буде - щоб тут не "витворяли", але Захід дасть. Але захід цілком свідомий, якщо давати більше – це буде розкрадено або змарновано.

Так що це (декларування доходів і витрат всіх українців – Ред.) нова чергова імітація діяльності на фоні незацікавленості робити кардинальні суттєві дії, чергова "бульбашка", аби чимось зайняти народ на фоні ситуації, що погіршується.

Не знаю, чи буде контролем над українцями, але чисто бюрократичної писанини додасться. Особливого ефекту не буде, але це відбиратиме час. Зайвий клопіт. І відволікати від таких проблем, як абсолютно необґрунтовані комунальні тарифи, приписки в комунальних тарифах та інші проблеми.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...