УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

"Ризиків нема": Розенко розповів, хто і що виграє від підвищення "мінімалки"

4,9 т.
Підвищення мінімалки в Україні

Підвищення мінімальної заробітної плати в Україні до 3200 грн не тільки дозволить подолати катастрофічну бідність працездатного населення, але й посилить його купівельну спроможність, чим спричинить приток додаткових коштів в національну економіку. Крім того, ініціатива уряду посприяє детінізації доходів громадян.

Видео дня

Про це в своєму блозі на "Обозреватель" написав віце-прем’єр-міністр Павло Розенко.

"В Україні недооцінена робоча сила: бідність прогресує серед працюючого населення. У всіх цивілізованих країнах такого немає, позаяк за межею бідності опиняються винятково ті, хто не працює, або ж ті, хто немає можливості працювати через фізичні вади. Своєю чергою, в Україні ми маємо сумну статистику: безліч сімей, у яких працює як мінімум одна особа — знаходяться за межею бідності", — виокремив він головний аргумент підвищення мінімальної зарплати.

До того ж, за словами Розенка, ще однією причиною підвищення "мінімалки" стали позитивні сигнали української економіки. В останньому кварталі в Україні відбулося зростання ВВП на рівні 1,8%, що підтверджує пожвавлення економічної активності і можливість відновити купівельну спроможність населення.

Читайте: По тарифной сетке: Рева объяснил, кому сильно поможет "минималка" в 3200 гривен

"Через посилення купівельної спроможності наших громадян, а також через підвищення якості життя українців ми запускаємо додаткові кошти в економіку, яка від того посилюється. Тобто, коли ми говоримо про те, що Україні треба декілька десятків мільярдів гривень для того, щоб збільшити "мінімалку", то ми чудово розуміємо, що ці гроші не будуть виведені закордон — вони всі повернуться в нашу економіку через споживання послуг і купівлю товарів", — запевнив віце-прем’єр.

Не менш важливим ефектом від підвищення мінімальної зарплати Розенко назвав і легалізацію економіки за рахунок виведення оплати праці українців з тіні. Він переконаний, що тепер підприємці, які використовують найману працю, не зможуть продовжувати виплачувати зарплати "в конвертах".

Що стосується побоювань українців щодо зростання цін після підвищення "мінімалки", то Розенко переконаний, що прогнози таких наслідків абсолютно безпідставні.

Читайте: В Кабмине пояснили, когда новая "минималка" повлияет на субсидии

"Зрізання реальних доходів громадян після підвищення "мінімалки" не буде. Слід розуміти, що приватний сектор й так платить своїм працівникам понад 3200 гривень, тому ця зарплата просто вийде з тіні, надавши нові надходження до держбюджету. Окрім того, у проекті бюджету на 2017 рік інфляція передбачена на рівні 8%, при цьому темпи зростання соціальних стандартів перевищать 10%. Як бачите — ризиків нема", — резюмував віце-прем’єр.

Як повідомляв "Обозреватель", міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що мінімальна зарплата буде підвищена до 3200 грн, остільки такою буде вартість споживчого кошика в Україні.