newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Андрей Герус
Андрей Герус
Народный депутат Украины

Блог | Абонплата за газ: має бути елемент справедливості

газова труба, Україна, газ

Абонплата за газ.

Видео дня

Якщо бути чесним, то звичайно ж вона приведе до зростання платіжок у більшості споживачів.

Найбільше таке зростання буде у невеликих квартирах з газовими плитами з невеликими обсягами споживання газу +40..+80 грн у місяць. У Закарпатській області буде +90...+120 грн у міс.

Але у Ужгороді відмовилися від централізованого опалення, а у квартирах стоїть індивідуальне газове опалення. Тому їх абонплата зачепить найбільше - тут рахунки стануть +150..+250 грн/міс.

Зниження ж рахунку відбудеться у великих будинках і де споживаються великі обсяги газу. Тобто в значній мірі для багатих домогосподарств.

Більше розрахунків є на сторінці Oleksii Khabatiuk

Споживачі із газовими плитами.

Споживачі із газовими котлами.

До рішення є ряд питань:

1. Навіть якщо проводити такі зміни і встановлювати абонплату, то чому не можна такі рішення приймати за рік до вступу у дію?

Зараз є тисячі домогосподарств, які окрім газового котла встановили твердопаливний і тому газом користаються мало. Але абонплату будуть платити по повній.

За цей час споживачі могли б підготуватися - хтось відмовитись від газу взагалі, хтось зменшити свою потужність на меншу (зменшити абонплату). Невже не можна ніколи подумати і про споживача?

НКРЕКП ж встановило абонплату 28 березня із вступом у дію через 3 дні - з 1 квітня.

2. Розмір абонплати. На жаль, більше всього він б'є по бідних домогосподарствах, які економно споживають газ. Поки ціна газу росте і є нижчою від ринковою, всякі абонплати і постійні платежі мають бути мінімальними. Має працювати логіка: менше спожив - менше заплатив.

А коли вже державі байдуже, скільки саме газу споживає споживач, тоді доцільно зменшувати змінну частину рахунку і вводити/збільшувати постійну.

3. І головне. НАВІЩО ОБМАНЮВАТИ, що "знижена ціна на газ", рахунки споживачів знизяться? Невже там вважають, що люди такі дурні і не зможуть банально порівняти свої платіжки за порівняльні місяці?

Апеляції тут, схоже, мають мало сенсу. Тоді просто потрібно пам'ятати, що голову НКРЕКП Д.Вовка, як і усіх членів комісії, призначає президент П.Порошенко.

1997 рік. Село Литовеж Волинської області.

Жителі села вирішують зробити газифікацію. Але ніхто цього просто так не зробить. Тому збирають гроші з бажаючих мати газ селян і роблять своїм коштом.

Приймається рішення, що за рахунок таких зібраних грошей газ підводиться усім, хто живе не далі, як 50 м від проведеної газової труби (густонаселеної вулиці). Хто живе на окремих віддалених вуличках, трубу тягне собі сам за свої гроші.

Наша хата була на окремій вулиці із 4х хат. Тому ще 200 метрів приєднання довелося робити за свої гроші. Це все вилилося у копієчку, а в 90-ті з грошима не дуже.

У підсумку село профінансувало газ у село, а дехто ще окремо і до своїх хат.

2015 рік - ціна газу виросла, то встановили твердопаливний котел. Ну ніби, щоб менше платити пенсіонерам і менше споживати вонючого газу.

І тут фігась - нова реформа від пана Вовка. Абонплата за приєднання. За те, що збудував за свої гроші. 1555 грн у рік.

Але і то ще не все. Виявляється через 2 роки та абонплата має стати вдвічі більшою - 3100грн.

Ну і субсидіі на то не розповсюджуються. Тільки живі гроші.

***

Мораль. У рішеннях регулятора мають бути не просто математичні розрахунки, які можна підігнати і під Роттердам+, і під Донецьк+. Має бути елемент справедливості, адже це арбітр, квазісудовий орган.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...