УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Експерт розповів, як вдалося зберегти врожай зерна

582
Експерт розповів, як вдалося зберегти врожай зерна

Незважаючи на тяжкі погодні умови, цьогоріч міністру аграрної політики та продовольства України Миколі Присяжнюку вдалося реалізувати президентську програму з отримання високого рівня урожаю, забезпечення сільгоспвиробників мінеральними добривами та оперативністю у реалізації форвардних закупівель. Про це сьогодні заявив народний депутат України від Партії регіонів, заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України Валерій Бевзенко.

Видео дня

"Минулорічний результат Мінагрополітики за врожаєм зернових показав ефективність роботи аграрного міністра Миколи Присяжнюка. У цьому році вітчизняні сільгоспвиробники зіштовхнулися з проблемами морозів та засухи, тому врожай буде дещо меншим, ніж вдалого минулого року. Проте належний догляд за озимими, їх вчасний пересів та особистий контроль у полях за перебігом весняно-польових робіт міністром Присяжнюком став головною передумовою збереження цьогорічного врожаю. При цьому результат по сої та кукурудзі буде одним із найвищих за останнє десятиліття", - переконаний Валерій Бевзенко.

На думку нардепа, Миколі Присяжнюку вдалося вчасно забезпечити аграріїв мінеральними добривами: "Внесення понад 70 кг/га поживних речовин стало найбільшою підкормкою ґрунту за останні 20 років. Це вчасна та адекватна реакція Міністерства агрополітики, і сьогодні аграрії бачать, що у них є міністр, який може оперативно реагувати на потреби сільгоспвиробництва".

Нагадаємо, що наразі вітчизняними аграріями зібрано 18,3 млн тонн зерна за середньої врожайності 23,2 ц/га. Низка областей вже вийшли на мільйонний рубіж зі збирання зерна. Так, Одещина намолотила 1,5 млн тонн, Харківщина та Вінниччина – близько 1,4 млн тонн кожна, Черкащина, Запоріжжя та Донеччина – також кожна понад 1 млн тонн.

Загалом по Україні пшениця зібрана на площі 4,7 млн га (82%), намолочено 12,1 млн тонн зерна за врожайності 25,9 ц/га, (у 2011 р. – 32,3 ц/га). Ячмінь обмолочений на площі 2,8 млн га (84%), намолочено 5,5 млн тонн зерна за врожайності 19,5 ц/га (у 2011 р. – 24,7 ц/га). Жито зібране на площі 147 тис. га (49% прогнозу), намолочено 336 тис. тонн зерна за врожайності 22,9 ц/га (у 2011 р. – 21,1 ц/га).