newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

На свята комунальники готові реагувати на ускладнення в роботі ЖКГ

423
На свята комунальники готові реагувати на ускладнення в роботі ЖКГ

Звернути особливу увагу на надійність роботи систем життєзабезпечення у святкові дні, на готовність комунальних служб ефективно реагувати на будь-які ускладнення рекомендував очільникам обласних держадміністрацій Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник. Про це він сказав під час селекторної наради з керівництвом регіонів, що відбулася під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула в Кабінеті Міністрів України 28 грудня.

Видео дня

"Наше головне спільне завдання – зробити так, щоб свята пройшли для громадян комфортно і безпечно. Це цілком у наших силах, але вимагає відповідального ставлення до усіх аспектів роботи систем життєзабезпечення. Необхідна належна взаємодія місцевої влади та центральних органів. Ми вам завжди допоможемо, але не треба приховувати негаразди, намагаючись впоратися із ними самотужки. Як правило, це призводить тільки до погіршення ситуації", – наголосив очільник Мінрегіону.

За його словами, опалювальний період загалом проходить нормально. За даними, які надійшли до Мінрегіону України від обласних державних адміністрацій, у всіх регіонах країни системи централізованого теплопостачання працюють у штатному режимі. Аварії, які виникали, і які неминучі при такому фізичному зношенні мереж, оперативно усувалися комунальниками. Абсолютна більшість ускладнень у роботі систем життєзабезпечення, зокрема, теплопостачання усувалися протягом однієї доби.

"Нам треба проаналізувати характер аварій, які вже відбулися під час цього опалювального періоду. В одних випадках служби спрацювали належним чином, запобігли розвитку ситуації та переростанню її в надзвичайну, як це було нещодавно у Києві. В інших – фахівці, особливо інженерипідприємств, виявляли професійну недбалість, порушення режимів експлуатації. Як наслідок, значні витрати з місцевого бюджету на ліквідацію наслідків аварії, а підприємство–винуватець аварії змушене компенсувати збитки, завдані громадянам. З таким підходом до справи миритися не можна!" – звернувся до керівників профільних управлінь облдержадміністрацій Геннадій Темник.

Як сказав Міністр, у прогнозованих погодних умовах основну увагу слід приділити очищенню дахів будівель прибудинкових територій та тротуарів від снігу, льоду, бурульок. Адже це – безпека людей. При будь-яких ускладненнях у роботі систем життєзабезпечення слід забезпечити належну комунікацію з громадянами.

"Особливо наголошую на необхідності взаємодіяти з громадянами. Як Міністр вимагаю, щоб про усі ускладнення у роботі систем життєзабезпечення були своєчасно повідомлені громадяни, яких зачіпають ці ускладнення. А також засоби масової інформації, з обов’язковим зазначенням коли та як буде проводитися ліквідація наслідків аварії. Комунальники дуже часто діють у надзвичайно складних умовах, цілодобово, у лютий мороз, під дощем і снігом. Люди повинні знати, хто і як забезпечує їхній затишок та комфорт", – підкреслив Геннадій Темник.

У селекторній нараді також взяли участь Міністр інфраструктури України Володимир Козак, Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Сергій Чех, Голова правління НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулін, Перший заступник Голови Державного агентства автомобільних доріг України Микола Мездрін, начальник Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда, голови обласних державних адміністрацій та їхні заступники.