newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС

Вегетаріанець економить у рік 5 тисяч грн

747
Вегетаріанець економить у рік 5 тисяч грн

Усе більше українців відмовляються від вживання м'яса. Замінюють його соєю та активно вживають овочі й фрукти. Кажуть, що такий раціон і гроші економить, і здоров'я береже.

Видео дня

Михайло Волинець, сироїд: "От жменьку береш голозерного овесу або машу. В цій упаковці це фірма випускає, це дорогий продукт, а насправді я купую на базарі в узбеків маш який я сам промив, провіяв і він там дешевий".

У магазині 350 грамів Маші коштують 42 гривні. Та вистачить його на кілька днів, бо їсти бобові треба по жмені щодня. Кілограм соєвої ковбаси обійдеться у 50 гривень, пшеничної - у 80 гривень. Найдорожчі сухофрукти та гриби.

Ціни тут коливаються від 135 до майже 1 000 гривень за кілограм. Обов'язкові в раціоні вегетаріанців та сироїдів - горіхи.

Олена Березовська, директор магазину органічної та натуральної продукції: "Я думаю что не больше чем 150-200 грамм в день и если мы говорим о ценовой политике, так это от 60 до 200 гривен если мы берем линеечку орехов любых десять гривен в день".

Витрати на харчування зростають узимку. Тоді овочі та фрукти дорожчають. Хоча все одно вегетаріанці кажуть, що економлять, не вживаючи м'яса. До 5 000 гривень за рік.