newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

В Україні спостерігається дефляція

1,0 т.
В Україні спостерігається дефляція

Індекс споживчих цін дедалі знижується. Як повідомив заступник директора Генерального економічного департаменту Національного банку України Олександр Петрик, інфляція у липні склала -0.2%. Водночас у річному обчисленні зниження інфляції призупинилося і зараз цей показник є майже нульовим.

Головним фактором призупинення зниження інфляції у річному обчисленні у липні є низька база порівняння минулого року. Нагадаємо, що завдяки високому минулорічному урожаю торік суттєво подешевшали сільгосппродукти. Як результат – у липні 2011 року інфляція складала -1,3%.

Базова інфляція у річному обчисленні знижувалася одинадцятий місяць поспіль, у липні вона становила 3.1%. Це, насамперед, обумовлено двома факторами: (1) виваженою монетарною політикою Національного банку, спрямованою на зниження загального довгострокового тренду по інфляції; (2) дією вторинних ефектів від здешевлення сирих продуктів у 2011 році та першому півріччі цього року.

Видео дня

Ціни на адміністративно-регульовані послуги зростали дуже помірно, у липні вони підвищились на 0.4% і практично не впливали на загальний інфляційний фон. А от ціни на паливо знизилися на 1.4%, і це було пов’язано із здешевленням нафти на світових ринках.

Триває зниження інфляційних очікувань. У липні вони були рекордно низькими.

Відносно стабільний курс гривні та незначна інфляція у країнах-основних торгівельних партнерах України обумовили лише незначне підвищення (0,4% у річному вимірі) цін на імпортовані товари у загальному споживчому кошику в Україні.

За липень суттєво впали ціни виробників – на 2,9%. Як наслідок - інфляція цін виробників в річному обчисленні уповільнилося до 1.4% у липні з 4.5% у червні. Причина – зниження цін на основні товарні групи на світових торгівельних майданчиках.

"Підсумовуючи можна сказати, що зараз інфляційне середовище в економіці є близьким до оптимального. Це значить що з одного боку інфляція – не гальмує економічного зростання, а з іншого боку – не провокує надмірних інфляційних очікувань. І саме ця ситуація може стати дуже хорошим підґрунтям як для продовження структурних реформ, так і для забезпечення сталого економічного зростання для економіки України у майбутні роки" – підсумував Олександр Петрик.