УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Тимошенко знайшла компромат на Бойко

618
Тимошенко знайшла компромат на Бойко

Прем’єр-міністр Тимошенко на брифінгу в Кабміні показала кілька документів, які компрометують колишнього керівника НАК «Нафтобаз Юрія Бойка.

Перший документ – це контракт з «РосУкрЕнерго», підписаний ще в 2004 році, стосовно ставки на транзит газу територією України. Договір, який підписав Бойко, зумовлює єдині умови щодо транзиту газу аж до 2030 року. Причому, згідно умов договору, переглядати ставку на транзит можна лише тричі. Оскільки три рази ця ставка була переглянута, виходить, що наступні 25 років Україна повинна отримувати плату за транзит за нинішньою ціною, яка на сьогодні вже нижча ринкової.

Подібний договір на 30 років підписав Бойко стосовно зберігання газу в газосховищах України. Згідно цього договору виходить, що Україна не може переглядати ціну за зберігання російського газу найближчі 25 років.

Хоча, за словами Тимошенко, вже сьогодні тариф за зберігання газу в сховищах Німеччини перевищує українські в 5 разів.

«Це корупція, яка має документальні докази», - заявила Тимошенко. Вона назвала Бойко людиною, яка постійно змінює іпостасі, але залишається тіньовим керівником українського газового ринку. Також Тимошенко навела інші приклади, яким чином Україні з року в рік все менше вигоди транспортувати газ. Зокрема, за словами Тимошенко, у 2004 році за транзит газу з Росії Україна отримала в вигляді розрахунку 28, 3 мільярди кубометрів газу, в 2005 р. - 24 млрд. кубометрів газу. У 2007 році в вигляді плати за транзит Україна має лише 9 млрд. кубометрів газу.

Тимошенко заявила, що підписані Бойко договори уряд буде оскаржувати в судах.

За словами Юлії Володимирівни, на засіданні РНБО  були продемонстровані документи, які підтверджують зловживання та корупцію в НАК «Нафтогаз» за минулої влади. Зокрема, на рахунки «РосУкрЕнерго» безпідставно було перераховано 10 млн. дол. Без надання будь-яких послуг і взагалі будь-яких підстав.

Тимошенко знайшла компромат на Бойко