УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Турчинов відкинув усі звинувачення «Газпрому»

339
Турчинов відкинув усі звинувачення «Газпрому»

Перший віце-прем‘єр-міністр України Олександр Турчинов наголошує, що Україна не проводила та не проводить несанкціонований відбір газу.

За його словами, НАК «Нафтогаз України» виконує всі міжнародні зобов’язання, взяті Україною, в тому числі і щодо транспортування газу до Європи, повідомляє прес-служба Кабінету міністрів України.

«Україна займає чітку та послідовну правову позицію. У нагнітанні ситуації навколо газового питання єдина мета - усілякими засобами залишити на внутрішньому та зовнішньому ринках України газового посередника», - заявив Турчинов.

Він також додав, що українська сторона готова запросити міжнародних спостерігачів, «аби підтвердити, як ми сумлінно виконуємо всі взяті зобов’язання і не використовуємо газ, який Україні не належить».

Перший віце-прем‘єр-міністр підтвердив, що у НАК «Нафтогаз України» дійсно є борги, що залишилися від діяльності попереднього уряду, проте «Нафтогаз України» готовий забезпечити повні розрахунки по боргах за умови підписання прямого контракту та відповідних документів з російським «Газпромом».

Турчинов також повідомив, що для врегулювання ситуації навколо цього питання в неділю до Москви вирушило керівництво НАК «Нафтогаз України».

Нагадаємо, 7 лютого представник «Газпрому» Сергій Купріянов заявив, що у понеділок компанія може припинити постачання палива в Україну у разі, якщо Україна не розрахується із заборгованістю за газ.

Згідно із заявою компанії, станом на 7 лютого в Україні «осіло» 1,5 млрд куб. м. російського газу і виникла заборгованість у розмірі 500 млн дол.

Враховуючи, що постачання російського газу в Україну не передбачені балансом «Газпрому» на 2008 рік, для того, щоб вони могли бути продовжені компанією, вимагає від української сторони терміново створити для цього юридичні підстави - підписати контракти і акти та невідкладно забезпечити повне погашення заборгованості, що накопичилася.

«Газпром» проінформував Європейську комісію про ситуацію з постачаннями газу в Україну, через яку російський газ транзитом поставляється в країни Європи.

У свою чергу НАК «Нафтогаз України» вважає необгрунтованим звинувачення російського «Газпрому» в несанкціонованому відборі газу українською компанією.

Турчинов відкинув усі звинувачення «Газпрому»