УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Відбувся брифінг з питань використання природного газу

432
Відбувся брифінг з питань використання природного газу

Близько двох мільярдів гривень становитиме загальне фінансування галузі житлово-комунального господарства України у 2010 році, - зазначив сьогодні Міністр з питань житлово-комунального господарства України Олександр Попов під час брифінгу в Кабміні. Він повідомив представникам ЗМІ, що з державного бюджету в 2010 році на реформування житлово-комунального господарства та виконання окремих державних програм буде спрямовано 1,1 млрд грн., а всього на реформування житлово-комунального господарства із державного бюджету та з інших джерел в поточному році буде витрачено близько двох мільярдів гривень. "Наразі ведеться серйозна робота з партнерами. За рахунок додаткових джерел ми отримаємо 0,8-1 млрд грн.», - поінформував Міністр з питань ЖКГ.

Видео дня

Як зауважив Олександр Попов, Міністерство з питань житлово-комунального господарства разом з Урядом працюють над тим, щоб ці кошти використати якомога ефективніше. Розробляються заходи щодо залучення грантів для розробки програм інвестиційної діяльності населених пунктів.

Олександр Попов зазначив, що кошти державного бюджету будуть використані головним чином на низку напрямків, зокрема, на підтримку мешканців будинків, які знаходяться на балансі об'єднань домовласників та ОСББ, для вирішення проблем із встановленням лічильників, капітальних ремонтів, ремонту ліфтового господарства. Окремо в розмірі 0,4 млрд.грн. бюджетних коштів буде спрямовано на впровадження енергозберігаючих технологій в теплоенергетиці та водо-каналізаційному господарстві. На рівні пілотних проектів розпочнеться робота з доочищення питної води, як того вимагає Загальнодержавна програма "Питна вода України". Перші пілотні проекти, за словами міністра, будуть реалізовані в деяких установах, в тому числі лікарнях та дитячих садках.

Важливою темою, яку бере під свій контроль Міністерство з питань житлово-комунального господарства України, є програма повного забезпечення мешканців квартир системами обліку спожитих комунальних послуг. "Необхідно довести ситуацію в житлово-комунальному господарстві до такого рівня, коли населення буде сплачувати лише за реально спожиті послуги". Наразі, різниця між реальним споживанням послуг житлово-комунального господарства та споживанням, що виставляється за обрахунками комунальних підприємств, становить 30-40 % - наголосив Олександр Попов. Як зазначив він, Міністерство розробляє механізм, згідно з яким мешканці будинків отримуватимуть з підприємств комунального господарства безвідсоткові кредити для встановлення лічильників, а соціально незахищені категорії громадян отримуватимуть ці лічильники безкоштовно.

Окремо Міністр з питань ЖКГ зупинився на темі благоустрою. Як повідомив він, Уряд розглядає питання допомоги невеликим населеним пунктам ( таких буде близько сотні) щодо благоустрою. Тобто, центральні вулиці цих міст отримують можливість провести роботи з освітлення, ремонту та дорожнього господарства.

Згідно з розпорядженням Уряду від 31 березня, більшість населених пунктів України проводили акції із благоустрою. Олександр Попов повідомив, що впродовж останніх років такі акції в країні не проводилися. За час проведення цьогорічної акції, в якій взяли участь понад 29 тис. населених пунктів, було ліквідовано понад 34 тис. несанкціонованих сміттєзвалищ, утилізовано 3 млн. кубометрів побутових відходів, прибрано 546 млн. квадратних метрів прибудинкових територій, висаджено понад 5 млн. дерев. Крім того, відремонтовано 23 тис. дитячих майданчиків і облаштовано 115 нових майданчиків.

Міністр зауважив, що Уряд і надалі ініціюватиме проведення толоки, а також впроваджуватиме систему контролю за благоустроєм. Так, за словами Олександра Попова, державні органи влади за цей час здійснили 12 тис. рейдів та перевірок, складено 6 тис. актів про порушення правил благоустрою.

Присутні на брифінгу представники засобів масової інформації попросили прокоментувати домовленості, які українська влада підписала з Росією щодо нової ціни на імпортований природний газ та чи дозволить це не підвищувати ціни на житлово-комунальні послуги.

Міністр з питань житлово-комунального господарства пояснив, що на сьогодні ціна газу становила 330 дол. за одну тисячу кубометрів, в такому разі необхідно було б збільшити суму, яку платять нині споживачі комунальних послуг. Таким чином, вартість послуг, яку б платили мешканці однокімнатної квартири орієнтовно становила б 451 грн., двокімнатної квартири - 922 грн., трикімнатної – 1 тис. 213 грн. «Ці цифри є дуже великими. Більшість населення не могли б оплачувати ці послуги, тому абсолютно об`єктивно хочу заявити, що робота, проведена Президентом, Прем`єр-міністром, урядом щодо зниження ціни на житлово-комунальні послуги через зниження ціни на природний газ, на мою думку, є найважливішим кроком для населення України, зробленим за останній час», - зазначив Олександр Попов. За його словами, ситуація у випадку, якби ціна на природний газ не знизилася, могла б бути критичною, оскільки в бюджеті на цей рік немає можливості виділити 20 млрд. грн., щоб збалансувати різницю ціни на газ.

Водночас міністр зазначив, що зниження цін на природний газ не означає, що ціни на житлово-комунальні послуги також знижуватимуться.

«Це означає, що Уряд не дає підвищуватися цінам на житлово-комунальні послуги. Підстав для того, щоб Уряд підвищував ціни на газ, на сьогодні немає», - зазначив він.

Крім того, він зазначив, що особливу увагу Міністерство з питань житлово-комунального господарства приділятиме питанням зменшення обсягів споживання природного газу. "Нам необхідно економити ресурси, зменшувати втрати... Сьогодні ми маємо поставити стратегічну мету для держави зробити все, щоб зменшити обсяги використання природного газу, електроенергії, і таким чином утримати зростання цін на комунальні послуги", - зазначив Олександр Попов.