newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Росія хоче продовжувати газову співпрацю з Україною

Росія хоче продовжувати газову співпрацю з Україною

Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін сподівається на продовження співпраці з Україною, Білоруссю та Туреччиною, незважаючи на реалізацію в Росії проектів «Північний» і «Південний» потоки.

«Ексклюзив у транзиті нашого газу для деяких держав, дійсно, зникає, але саме значення наших партнерів залишається високим. Спільна робота і з Україною, і з Білоруссю і, можливо, в майбутньому навіть з Туреччиною - робота з усіма нашими партнерами - повинна бути продовжена і повинна будуватися на взаємовигідній основі», - сказав Путін на зустрічі з главою «Газпрому» Олексієм Міллером.

У свою чергу Міллер повідомив, що комерційні поставки по другій нитці газопроводу «Північний потік» розпочнуться у жовтні 2012 року.

Видео дня

«У вересні почнеться заповнення другої нитки буферним технічним газом, у жовтні - комерційні поставки», - сказав Міллер на зустрічі з прем'єр-міністром РФ Володимиром Путіним у четвер.

За словами Міллера, таким чином загальна потужність газопроводу «Північний потік» складе 55 млрд кубометрів газу на рік. Він зазначив, що роль російського газу в Європі зростає: у 2011 році частка поставок російського газу в ЄС зросла до 27% з 24% у 2010 році. За оцінками Міллера, протягом 7-8 років Європі потрібно додатково більше 100 млрд кубометрів газу щорічно.

Говорячи про дотримання екологічних вимог при будівництві «Північного потоку», Міллер зазначив, що реальні екологічні показники зараз навіть нижче показників, погоджених з балтійськими державами.