УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Німеччина зняла своє застереження стосовно приєднання України до Гаазької конвенції

Німеччина зняла своє застереження стосовно приєднання України до Гаазької конвенції

Про це повідомила у своєму листі Міністру юстиції України Олександру Лавриновичу Тимчасова Повірена у справах Федеративної Республіки Німеччина Анка Фельдгузен.

Міністр юстиції нагадав, що Німеччина була єдиною країною, яка не визнавала Україну стороною Гаазької конвенції. Головним мотивом була недовіра до документів, що засвідчують цивільний стан громадян, які подаються до Консульства Німеччини, через виявлені факти підробки.

За словами Олександра Лавриновича, про зняття заперечення Німеччина повідомила нотою на адресу Міністерства закордонних справ Нідерландів. Після чого Конвенція набула чинності у відносинах безпосередньо між Україною та Німеччиною.

Нагадаємо, Гаазька конвенція від 5 жовтня 1961 року, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, набрала чинності для України 22 грудня 2003 року. Відповідно до положень Конвенції офіційні документи звільняються від консульської легалізації на території держав – учасниць цієї угоди. Єдиною формальною вимогою при застосуванні Конвенції є проставлення спеціального штампу (апостилю), який засвідчує справжність підпису особи під документом і автентичність відбитку печатки або штампа, яким скріплено відповідний документ.