УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Борис Кушнирук
Борис Кушнирук
Экономист

Блог | Залізничне сполучення з Росією: припинити чи продовжити

Залізничне сполучення з Росією: припинити чи продовжити

"Укрзалізниця" розглядає варіант припинення залізничного сполучення з Росією після того, як та пустила потяги в обхід України.

Зараз товарообіг між Росією та Україною, хоча і існує, але суттєво скоротився. Також само по собі йде скорочення кількості руху транспортного сполучення. У той же час я був би обережнішим у тому, чи потрібно припиняти залізничне сполучення з Росією.

Потрібно аналізувати за рахунок чого заробляла "Укрзалізниця". Вона заробляла як на транзиті, так і на фізичному перевезенні вантажів.

Вчора я чув заяву міністра інфраструктури про те, що "Укрзалізниця" підписувала угоди на транзитні послуги, згідно яких ставки на транзитне транспортування вантажів йшли за дуже низькими тарифами. На цьому "Укрзалізниця" фактично нічого не заробляла.

Інша справа, що крім надання послуг з транзиту "Укрзалізниця" ще й сама транспортує вантажі з Росії в Україну і з України в Росію. У зв’язку з цим у неї виникали проблеми, враховуючи існуючі стосунки з Росією. Якщо перевозить "Укрзалізниця", то вона фактично бере на себе ризики, пов’язані з транспортуванням цих вантажів у своїх вагонах в Росію. Ризик у тому, що можна відвантажити туди вантажі зі своїх вагонів, а потім ці вагони взагалі не отримати.

Читайте: Когда же вы спите, Владимир Владимирович?

Коли російська залізниця була відповідальним партнером, ми розуміли, що з політичних міркувань вони не будуть робити якісь речі, які приноситимуть нам збитки. Зараз існують такі ризики. Тому якраз питання, чи припиняти залізничне сполучення з Росією, складається в тому числі з цих ризиків. Чи ми впевнені у тому, що відправляючи вантажі, їх там не заблокують там, а такі факти мали місце, або вагони, які туди відправляються, повернуться?

Якщо ж вантажі відправляти через Білорусь, то це здорожує продукцію, оскільки з’являється додаткове транспортне сполучення. Як з України в Росію через Білорусь, так і навпаки. Тобто відправляти вантажі через Білорусь не завжди вигідно.

Якщо "Укрзалізниця" надає послуги з перевезення вантажів – для неї це дохід. І для товаровиробників теж – вони транспортують ці вантажі з України в Росію, наприклад. Якщо виникають проблеми, то фактично блокується можливість торгівлі з Росією. Дехто вважає, що це добре. Я якраз ставлюсь до цього обережно, тому що це означає, що підприємства не матимуть можливості виробляти продукцію і продавати її. Якщо у тебе немає покупця, який, наприклад, знаходиться в Росії, то це буде означати, що ти залишишся без замовлень і втратиш якісь доходи, підприємства не будуть працювати. Тому таке припинення залізничного сполучення погано як для "Укрзалізниці", так і для товаровиробників.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...