newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Блог | МАУ, "Буковель" і "1+1" продадуть?

МАУ, 'Буковель' і '1+1' продадуть?

Націоналізований ПриватБанк повинен виставити на продаж гірськолижний курорт "Буковель", будівлю телеканалу "1 + 1" в Києві і літаки авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ). Про це повідомила замглави Національного банку України Катерина Рожкова. – Ред.

Нині Приватбанк знаходиться у власності держави і активи так чи інакше також пов’язані з державою. Разом з тим тут дійсно виникає питання з приводу того, хто може стати наступним їх власником. Далеко не завжди на активи банків, які були визнані банкрутами, встановлена адекватна вартість і так само є проблеми з тим, що в умовах кризи в Україні хтось може їх придбати. Є високі ризики певної політизації такого комерційного рішення і продажі можуть бути не прозорими. Не зважаючи на відкритий конкурс. Нові власники можуть належати до певних категорій бізнесу.

Видео дня

Загалом такий напрям треба вітати, бо банківська система дійсно потребує суттєвого підкріплення і очищення. Але тут важливо знати і розуміти, яким чином і чому саме ці активи були вибрані. Бо є й інші активи. Чи це найбільш прибуткові чи навпаки найбільш збиткові чи це ті активи, які на слуху. Чому "Буковель", МАУ і будівлю "1+1" називаються в числі тих, які мають терміново змінити власника. Тут Нацбанк має детально роз’яснити, якій політиці він у даному випадку підпорядковується. Інакше ми знову можемо мати затяжні продажі, суди, оскарження. А це не отримання вигод для всіх потенційних учасників, а черговий скандал.

Будь-яка оцінка вартості цих об’єктів має відбутися з урахуванням аналізу витрат, фінансових потоків, заборгованості. Це складний аналіз, який не може проводитися навмання. Тут доречно згадати "Криворіжсталь", коли за всіма оцінками називалось 6 млрд, а продали за 4. Так само є і зворотній ефект. Той самий Одеський припортовий завод. Називається одна оцінка, ніхто не купує, знижують вартість удвічі – також немає покупців. Це говорить про те, що оцінувалося "на глазок". А тут потрібні чіткі, прискіпливі і з урахуванням різних позицій оцінки.

Загалом, я не бачу нічого поганого, якщо активи придбають зарубіжні інвестори. В цьому випадку підвищується ймовірність того, що конкурс буде прозорим.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...