newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Чиновники і зараз прагнуть створити нові перешкоди для бізнесу – Бродський

969
Чиновники і зараз прагнуть створити нові перешкоди для бізнесу –  Бродський

Чиновники неправильно розуміють дерегуляцію і не спрощують, а навпаки намагаються зарегулювати підприємницьке середовище. Про це в інтерв’ю виданню «Weekly.ua» заявив Урядовий уповноважений з питань дерегуляції господарської діяльності Михайло Бродський.

Видео дня

«За останній рік нам вдалося з 1600 регуляторних актів загорнути половину. На жаль, чиновники неправильно розуміють завдання з дерегуляції. Замість того, щоб спрощувати умови для бізнесу, вони продовжують створювати нові перешкоди для підприємців», – зауважив Михайло Бродський.

Водночас за останній рік Держкомпідприємництву вдалося суттєво полегшити умови ведення бізнесу. Так, було спрощено процес ліцензування, встановлено необмежений термін дії більшості ліцензій, скасовано ліцензування 2046 з 2268 видів робіт і 23 з 78 видів діяльності. Також було спрощено процедуру отримання дозволів. Їхня загальна кількість скоротилася на 60%. Залишився 91 вид дозвільних документів (раніше їх було 227).

Також було скасовано дозвіл Міністерства внутрішніх справ на виготовлення печаток і штампів. Наразі планується зробити необов'язковими і самі печатки, оскільки у всіх розвинених країнах від них вже відмовилися. На даний час Комітет працює над тим, щоб міністерства і відомства скасували всі паперові виписки, потрібні для реєстрації бізнесу. Це знизить фінансове навантаження для підприємців та зекономить їхній час.

Крім того, Урядовому уповноваженому з питань дерегуляції вдалося добитися скасування обов’язкових голограм.

«Зараз у всіх міністерствах працюють над заміною голограм. Є інші способи захисту, що дозволяють здешевити документ, – штрих-код, спеціальний папір, електронний реєстр. Плюс у нас є наміри обмежити відсоток максимальної націнки на документ. Ось, наприклад, собівартість бланка атестата про середню освіту близько трьох гривень, а продають його по 35. Ми зробимо максимальну націнку 20 або 30%, і атестат буде коштувати 5 грн. Так само зробимо з дипломами для студентів», - наголосив Михайло Бродський.